Porady dotyczące bezpiecznego opalania: Poradnik bezpieczeństwa na słońcuCzy wiesz, że opalanie jest najszybciej rozwijającą się formą aktywności w pomieszczeniach zamkniętych w Stanach Zjednoczonych? Ludzie w każdym wieku kontynuują opalanie w niespotykanym dotąd tempie, a dzieje się tak nie bez powodu - jest to świetne dla Twojej skóry. Regularne opalanie może pomóc Twojej skórze wyglądać na bardziej napiętą, a nawet ukryć niedoskonałości, takie jak blizny po trądziku czy zaczerwienienia. Eksperci twierdzą, że jest to jeden z najlepszych sposobów na zachowanie zdrowego blasku przez cały rok. Jednak jest też inna strona opalaczy - stały się one główną przyczyną uszkodzeń skóry związanych z promieniowaniem UV, w tym raka podstawnokomórkowego i raka kolczystokomórkowego (najczęstsze rodzaje nowotworowych zmian skóry). W artykule przedstawiono 8 wskazówek dotyczących bezpiecznego opalania.

Sprawdź, czy masz certyfikat UV

Ważne jest, aby wiedzieć, że nie wszystkie łóżka opalające są takie same. Niektóre z nich mogą nie posiadać wysokiej jakości systemu filtrów chroniących Cię przed promieniami UV. Istotne jest, aby zawsze sprawdzić, czy Twoje łóżko posiada certyfikat UV. Promienie UV-A (długie fale) znajdujące się w solariach zostały powiązane z wieloma chorobami oczu, w tym zaćmą, pterygią, a nawet ślepotą. Ponadto mogą one prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry, rozpadu kolagenu i zwiększonego ryzyka zachorowania na raka skóry.

Krem z filtrem i rozważ użycie balsamu do opalania z SPF

Podczas gdy balsamy i kremy z filtrem SPF są świetne do ochrony skóry przed słońcem, nie działają one, gdy jesteś w łóżku opalającym. Dlatego podczas opalania należy zawsze nosić ochronę oczu z filtrem SPF. Dzięki temu Twoje oczy będą chronione przed promieniami UV. Możesz również rozważyć użycie balsamu do opalania z filtrem SPF. Balsamy te są tak opracowane, aby wchłaniały się w skórę podczas przebywania w łóżku UV. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ zapewnia podwójną warstwę ochrony przed uszkodzeniami skóry spowodowanymi przez promieniowanie UV. Należy jednak pamiętać, że te balsamy nie zapewniają 100% ochrony. Dlatego ważne jest, aby nosić również parę okularów z SPF.