Indie jakich nie znamy: Pomysły na niezapomnianą podroż w okresie zimowymPodróżowanie zimą może być ekscytującym doświadczeniem i istnieje wiele różnych sposobów, aby cieszyć się nim. Niezależnie od tego, czy szukasz aktywności, czy miejsca na pobyt, na pewno znajdzie się coś, co pasuje do Twoich upodobań. Ten egzotyczny cel podróży dla podróżników z całego świata. Indie oferują jedne z najlepszych kuchni na świecie, od zróżnicowanych kuchni regionalnych po unikalne dania fusion. Architektura kraju rozciąga się od starożytnych ruin do nowoczesnych drapaczy chmur, co czyni go jednym z najbardziej zróżnicowanych kulturowo miejsc na Ziemi.

Varanasi

Miasto Varanasi jest jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Indiach. Jest to jedno z najświętszych miejsc dla hindusów, ponieważ wierzy się, że umieranie w tym mieście pomaga uzyskać zbawienie. Varanasi jest również znane jako miasto świątyń, ponieważ w tym mieście znajdują się tysiące świątyń. Uważa się, że Varanasi zostało założone przez Pana Śiwę i jest jednym z najstarszych miast Indii. Podczas zimy Ganges zamarza, dzięki czemu Varanasi wygląda jeszcze bardziej oszałamiająco. Podczas gdy rzeka zamarza, ludzie robią ogromne bloki lodu, które są ozdobione skomplikowanymi wzorami. Te bloki lodu są używane, aby uczynić Ganga Sagar Mela znacznie piękniejszym.

Goa

Plaże Goa są jednym z najbardziej popularnych miejsc w Indiach. Są one gratką do odwiedzenia o każdej porze roku, ale są jeszcze piękniejsze, gdy są pokryte śniegiem i lodem. Goa jest idealnym miejscem na relaks i odpoczynek w miesiącach zimowych. Plaże nie są tak zatłoczone, a pogoda jest idealna do spędzania długich popołudni na plaży. Najlepszą rzeczą w odwiedzaniu Goa zimą jest to, że będziesz mógł doświadczyć tej niesamowitej plaży bez tłumów i palących letnich temperatur.

Manali

Piękna stacja górska Manali jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w Indiach. Jest znany z zapierających dech w piersiach widoków na Himalaje i kolorowych festiwali. Jest to świetne miejsce do odwiedzenia podczas zimowych miesięcy. Mroźna pogoda sprawia, że miejsce wygląda jeszcze piękniej. Będziesz mógł zobaczyć pokryte śniegiem góry, dzięki czemu miejsce wygląda absolutnie oszałamiająco. Jeśli planujesz wycieczkę do Manali podczas zimy, musisz odwiedzić przełęcz Rohtang. Jest to jedna z najwyższych przełęczy w Himalajach i ogromna część krajobrazu Manali.