Co musisz wiedzieć przed inwestowaniem w nieruchomości - kompleksowy przewodnikInwestowanie w nieruchomości jest jednym z najbardziej dochodowych sposobów budowania bogactwa i tworzenia bezpiecznej przyszłości finansowej. Ale przy tak wielu różnych opcjach inwestycyjnych, zrozumienie tajników inwestowania w nieruchomości może być trudne. Aby pomóc Ci podjąć najbardziej świadome decyzje, ten kompleksowy przewodnik obejmuje wszystkie podstawy, które musisz wiedzieć przed inwestowaniem w nieruchomości. Od zrozumienia różnych rodzajów inwestycji w nieruchomości do badania lokalnego rynku i zrozumienia legalności, ten przewodnik uzbroi Cię w wiedzę i pewność, której potrzebujesz, aby dokonać mądrych inwestycji. Z tym przewodnikiem w ręku, będziesz miał wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby jak najlepiej wykorzystać swoje inwestycje w nieruchomości.

Zbadaj lokalny rynek nieruchomości

Zanim zaczniesz szukać inwestycji w nieruchomości, będziesz musiał zrozumieć różne rodzaje dostępnych inwestycji w nieruchomości. W ten sposób będziesz w stanie zidentyfikować najlepszy rodzaj inwestycji dla Ciebie. Dwa najczęstsze rodzaje inwestycji w nieruchomości to nieruchomości do wynajęcia i nieruchomości komercyjne.

  • Nieruchomości do wynajęcia - nieruchomości do wynajęcia są świetne dla pasywnego dochodu, ponieważ wymagają bardzo mało ręcznej konserwacji. Najczęstsze rodzaje nieruchomości do wynajęcia to domy jednorodzinne, duplexy, triplexy i większe budynki mieszkalne. Ponieważ nieruchomości do wynajęcia wymagają znacznych nakładów kapitałowych i kosztów bieżących, takich jak naprawy, ubezpieczenie i zarządzanie nieruchomością, nie są one odpowiednie dla każdego inwestora.

  • Nieruchomości komercyjne - nieruchomości komercyjne to większe budynki, które są zazwyczaj wynajmowane firmom. Najczęstsze rodzaje nieruchomości komercyjnych to sklepy detaliczne, budynki biurowe, budynki medyczne i budynki przemysłowe. Nieruchomości komercyjne są często bardziej odpowiednie dla inwestorów szukających praktycznego doświadczenia. Istnieją również bardziej niejasne rodzaje inwestycji w nieruchomości, w tym: Magazynowe/przemysłowe - magazyny to duże obiekty magazynowe, w których firmy przechowują swoje towary.

  • Nieruchomości przemysłowe to budynki, w których mieszczą się te magazyny. Ten rodzaj inwestycji jest dobrym wyborem dla inwestorów posiadających kapitał i doświadczenie w branży logistycznej lub spedycyjnej.

  • Nieruchomości o mieszanym przeznaczeniu - ten rodzaj inwestycji polega na zakupie budynku, który jest wykorzystywany do celów handlowych i mieszkalnych, jak np. budynek mieszkalny, w którym górne piętro jest wykorzystywane do celów handlowych lub handlowych, a dolne do celów mieszkalnych.

  • REIT-y notowane na giełdzie - REIT-y to spółki notowane na giełdzie, które inwestują w nieruchomości. Dzięki temu inwestorzy mogą zdywersyfikować swoje inwestycje w nieruchomości bez konieczności angażowania się w nie.

Znalezienie właściwej nieruchomości inwestycyjnej

Kiedy już zdecydujesz, który rodzaj inwestycji w nieruchomości ma dla ciebie największy sens, musisz zrobić małe badania na lokalnym rynku nieruchomości. Zrozumienie obecnego stanu lokalnego rynku nieruchomości pomoże Ci znaleźć najlepsze możliwości inwestycyjne i uniknąć złych inwestycji. Użyj listy kontrolnej BARBRI Real Estate Investment Checklist, aby uzyskać pełny obraz lokalnego rynku nieruchomości.

Lista kontrolna zawiera 10 różnych kategorii, które trzeba będzie zbadać, w tym zapasów mieszkaniowych, wielkości sprzedaży i stóp procentowych. Inwentarz mieszkaniowy - istnieją trzy rodzaje zapasów mieszkaniowych: niedawna sprzedaż, oczekująca sprzedaż i inwentarz. Ostatnia sprzedaż i oczekujących sprzedaży da Ci dobry pomysł na to, co rynek jest obecnie robi, podczas gdy inwentarz daje wyobrażenie o podaży i popycie.

Wielkość sprzedaży - to powie Ci średnią liczbę domów sprzedanych w miesiącu. Im wyższa wielkość sprzedaży, tym lepiej. Stopy procentowe - to powie Ci, jakie są aktualne stopy procentowe. Najlepiej jest inwestować w nieruchomości, gdy stopy procentowe są niskie, ponieważ ułatwi to uzyskanie kredytu hipotecznego.