Pożyczka pod zastaw auta, z możliwością użytkowania Pożyczka pod zastaw auta z możliwością użytkowania staje się coraz częściej wybieranym produktem na rynku. Pożyczki takie są wygodniejsza opcja dla osób z niską zdolnością kredytową, a nawet dla osób, które mają negatywne wpisy w rejestrach BIK i KRD. Na czym polegają takie pożyczki, gdzie się o nie starać i jakich formalności musimy dopełnić aby taką pożyczkę otrzymać? Spieszymy z wyjaśnieniem. 

Pożyczka pod zastaw auta - formalności

Pożyczkę pod zastaw auta możemy załatwić na dwa sposoby. Pierwszym jest możliwość złożenia wniosku przez internet, formularz zgłoszeniowy wygląda podobnie jak przy zwykłej chwilówce. Jednakże przy wnioskowaniu podajemy wszelkie niezbędne informacje dotyczące samochodu, który ma być brany pod uwagę. Drugim sposobem będzie wizytą w biurze instytucji parabankowej gdzie wszystkie dokumenty podpiszemy na miejscu. 

Jednakże aby uzyskać taką pożyczkę musimy wpisać pożyczkodawcę jako współwłaściciela samochodu. To z kolei musimy załatwić w wydziale komunikacji odpowiedniego dla naszego miejsca zamieszkania. Po dokonaniu formalności, ustanowieniu współwłaściciela samochodu, gotówką, o jaką wnioskujemy powinna w ciągu kilku dni wpłynąć na konto.

Pożyczka pod zastaw z możliwością użytkowania samochodu.

Pożyczki pod zastaw auta z możliwością korzystania z pojazdu to standard w instytucjach parabankowych. Oznacza to, że możemy użytkować samochód przez cały okres kredytowania. Dzięki temu zastawiony samochód nie stoi bezczynnie przez okres spłaty pożyczki, jest to spory komfort dla pożyczkobiorcy. Samochód zostanie nam skonfiskowany tylko wtedy gdy zaciągnięty przez nasz kredyt nie jest regularnie spłacany. W tej sytuacji pożyczkodawca ma możliwość sprzedaży naszego auta aby odzyskać należne mu pieniądze.

Po spłacie naszej pożyczki, pożyczkodawca nadal będzie widniał jako współwłaściciel auta, dlatego też po spłacie otrzymamy dokumenty uprawniające nas do wykreślenia go jako współwłaściciela. Ponownie czekać nas będzie wizyta w wydziale komunikacji odpowiedniego dla naszego miejsca zamieszkania.

Pożyczka pod zastaw auta - podsumowanie.

Uzyskanie pożyczki pod zastaw samochodu jest o wiele łatwiejsze niż uzyskanie kredytu w dużej kwocie bez zabezpieczenia. Dodatkowo możemy się cieszyć sporym przypływem gotówki bez konieczności oddawania auta do lombardu, a co gorsza jego sprzedaży. Jak już wspominaliśmy pożyczka ta kierowana jest dla osób z niską zdolnością kredytową jak tutaj https://autokapital.pl

Pamiętajmy, jednak że przed zaciągnięciem jakiejkolwiek pożyczki musimy dobrze się zastanowić czy jesteśmy w stanie regularnie spłacać zaciągnięta pożyczkę.