Jak montuje się dmuchane parki wodne?

Sezon letni w pełni, na plażach pojawia się coraz więcej turystów, okoliczni mieszkańcy odwiedzają atrakcyjne miejsca już nie tylko w weekendy – to doskonały czas na rozbudowanie oferty biznesowej o dmuchany park wodny! To konstrukcja montowana na akwenie, która każdego dnia przyciąga setki klientów. Sprawdź, jak montuje się tego rodzaju atrakcje.

Dmuchany park wodny – pomysł na letni biznes

Atrakcje na zbiornikach wodnych – jeziorach, dużych basenach itp. – to obecnie jeden z najlepszych pomysłów na inwestycję, która szybko się zwróci. Dmuchane parki wodne to konstrukcje przeznaczone dla uczestników w każdym wieku. To znacząco rozszerza grono potencjalnych klientów – z tego typu atrakcji korzystają bowiem nie tylko dzieci, ale też młodzież i lubiący aktywność dorośli.

Zabawa na dmuchanym parku wodnym to orzeźwiająca alternatywa dla „lądowych” rozrywek. Taka aktywność jest też bezpieczna – każdy uczestnik otrzymuje kamizelkę, dzięki której jest chroniony nawet podczas bezpośrednich skoków do wody.

Dmuchane parki wodne to konstrukcje, które pozwalają w łatwy sposób odróżnić się od konkurencji. Nawet jeśli na tym samym zbiorniku wodnym działa już inny park, wystarczy zaprojektować nowy z innych elementów, by stał się zupełnie odmienną atrakcją. Dodatkowo można wzbogacić go o duże dmuchane zjeżdżalnie, możliwość wodnej zabawy w kulach zorbingowych itp.

Montaż dmuchanego parku wodnego – jak przebiega?

Zacznijmy od tego, że dmuchane parki wodne różnią się konstrukcją. Składają się bowiem z modułów, które użytkownik wybiera z wielu dostępnych opcji. W taki sposób powstaje konstrukcja szyta na miarę potrzeb i oczekiwań klienta.

Zasadniczo instalacja dmuchanego parku wodnego zajmuje od 1 do 3 dni. Polski producent dmuchańców Gangaru oferuje wsparcie podczas montażu lub przekazanie dokładnych instrukcji dotyczących każdego elementu konstrukcji.

Sposób montażu zależy nie tylko od wielkości dmuchanego parku wodnego, ale też od głębokości zbiornika. Jedną z popularnych metod instalacji takich konstrukcji jest użycie betonowych bloków. Zatapia się je w akwenie, pod konkretnym elementem parku. W każdym przypadku konieczne jest jednak opracowanie indywidualnego planu montażu, dostosowanego do specyfiki dmuchańca i okolicznych warunków. Dzięki dokładnym instrukcjom klient może wykonać wszystkie czynności samodzielnie.

Czy ten biznes się opłaci?

Montaż dmuchanego parku wodnego jest maksymalnie uproszczony i nie wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Jeśli wybierzesz urządzenie od sprawdzonego producenta, z certyfikatami i gwarancją, zyskasz pewność korzystnej inwestycji. Praktyka wielu przedsiębiorców pokazała, że zakup wodnego parku może zwrócić się już po jednym sezonie! Tego typu konstrukcje służą nie tylko plażowiczom, ale też grupom zorganizowanym, np. na imprezach firmowych, wieczorach kawalerskich i panieńskich, obozach, koloniach itp. Dla uczestników to świetna zabawa, a dla właściciela atrakcji - bardzo dobry letni biznes.