Akcesoria fryzjerskie do pielęgnacji włosówPraca fryzjera jest bardzo wymagająca i potrzebna jest spora liczba narzędzi, które ułatwią i przyspieszą pracę. Od ostrzy po nożyczki, każde narzędzie pomoże Ci poradzić sobie z pracowitym dniem pracy. Możesz również uczyć się od swoich mentorów, aby poprawić swoje umiejętności w zawodzie i wyrobić sobie nazwisko w branży. Czy wiesz, jakie narzędzia są niezbędne w dniu pracy fryzjera. Te narzędzia pomogą Ci awansować jako stylista i ułatwią Ci pracę, dzięki czemu będziesz mógł skupić się na tym, co naprawdę ważne: sprawianiu, by Twoi klienci wyglądali jak najlepiej.

Obrotowe ostrza dla gładkiego cięcia

Jeśli często golisz się na prosto lub chcesz uzyskać bardzo gładki, czysty wygląd swojej fryzury, najlepszym rozwiązaniem będzie ostrze obrotowe. Ostrze obrotowe jest bardzo gładkie, więc zapewni Ci bardzo gładkie cięcie. Ostrza obrotowe są zazwyczaj wykonane z węgla, ceramiki lub stali nierdzewnej. Ostrza węglowe są najbardziej popularne, ale mogą rdzewieć, jeśli mają kontakt z wodą. Ostrza ceramiczne są wolne od rdzy, ale mogą być kruche i łatwiej się łamać niż ostrza węglowe. Ostrza ze stali nierdzewnej są trochę hybrydą pomiędzy pozostałymi dwoma typami i są świetne dla początkujących.

Ostrza sznurkowe do gęstych włosów i uderzeń w górę

Jeśli pracujesz na grubych lub kręconych włosach, lub jeśli wykonujesz ruchy w górę, będziesz chciał użyć ostrza sznurkowego. Ostrza przewodowe są grubsze niż ich rotacyjne odpowiedniki. Sprawdzą się one w przypadku grubszych włosów, zapewniając gładkie cięcie, które nie będzie się tak łatwo zaczepiać o włosy. Ostrza sznurkowe są również doskonałe do wykonywania mocnych ruchów, takich jak tworzenie teksturowanych fadesów lub stopniowanie włosów z długich na krótkie.

Określ swoją specjalizację

Fryzjerzy często dzielą się na pewne specjalizacje w zależności od ich umiejętności, preferowanych rodzajów włosów lub bazy klientów. Jeśli zauważyłaś, że często podoba Ci się jeden typ fryzury lub rodzaj włosów, może czas rozważyć specjalizację w tym rodzaju strzyżenia. Jeśli masz bazę klientów, którzy regularnie proszą o konkretny rodzaj cięcia, możesz rozważyć specjalizację w tym rodzaju fryzury, jak również. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie się zmieścisz, nie martw się! Twoje specjalizacje prawdopodobnie zmienią się z czasem, gdy zdobędziesz więcej doświadczenia i będziesz pracować z większą liczbą klientów.

Znajdź niszę, aby wyróżnić się z tłumu

W miarę zdobywania doświadczenia, prawdopodobnie odkryjesz, że masz naturalną specjalizację. Podczas gdy wciąż jesteś na etapie ustalania, w czym chcesz się specjalizować, pomocne może być zastanowienie się, czego chcesz uniknąć. Jako fryzjer, prawdopodobnie zostaniesz poproszony o wykonanie wielu różnych rodzajów włosów i stylów. Możesz jednak trzymać się z dala od niektórych rodzajów włosów, ponieważ są one trudniejsze do pracy lub po prostu nie są twoimi rzeczami. W zależności od Twoich umiejętności, możesz skupić się na konkretnym rodzaju lub rodzajach strzyżenia. Jeśli dobrze radzisz sobie z warstwami, być może zechcesz uczynić z tego swoją niszę. Jeśli dobrze radzisz sobie z upięciami, możesz uczynić z tego swoją specjalność.